TopYacht: Albert Park Clubs (incl APYC and ASC) - 4/12/2018 12:14:49 PM

RACE 4 [1/12/2018] 2018/2019 Summer Championship


Printed on : 4/12/2018 12:14:49 PM

Impulse Mixed Class YS results Start : 00:03
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
1 562 Hot Chilli 01:23:58 J Pulham Impulse 1.0 01:26:58 1   118.5 01:10:52  
2 650 Hot Mocha 01:32:10 R Mulcahy Impulse 2.0 01:35:10 2   118.5 01:17:47  
3 690 Live Wire 01:42:43 G Cox Impulse 3.0 01:45:43 3   118.5 01:26:41  
DNC 106 Cracker   G Currie Impulse 8.0     DNC 118.5    
DNC 160 Plumbob   R Allen Impulse 8.0     DNC 118.5    
DNC 605 Spider Pig   P Richards Impulse 8.0     DNC 118.5    
DNC 626 Whykickamoocow   D Marrinon Impulse 8.0     DNC 118.5    
DNC 696 Aquila VI   P Johnson Impulse 8.0     DNC 118.5    
DNF 621 En Bateau   P Whitaker Impulse 6.0     DNF 118.5    
DNF 698 Red Shift   J Dixon Impulse 6.0     DNF 118.5    
DUT 538 SLAMS   B Jones Impulse       DUT 118.5    

Laser Mixed Class YS results
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
DNC 2 Harvey   J Stewart Laser 3.0     DNC 114.0    
DUT 167094 Laser 167094   A Leach Laser       DUT 114.0    

MothScow Mixed Class YS results
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
DNC 3130 Frolic   P Johnson MothScow 3.0     DNC 115.0    
DNC 3168 Skeeta   H Cox MothScow 3.0     DNC 115.0    
DNC 3396 Misty   J Pulham MothScow 3.0     DNC 115.0    
DNC 8404 Ogo   D Marrinon MothScow 3.0     DNC 115.0    
DNC 8461 Frog   J Dixon MothScow 3.0     DNC 115.0    
DNC 9003 Amber   G Cox MothScow 3.0     DNC 115.0    

OpenBic Mixed Class YS results Start : 00:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
DNC 8641 8641   S Bakshi OpenBic 3.0     DNC 153.3    
DNC 9266 9266   M Currie OpenBic 3.0     DNC 153.3    

Optimist Mixed Class YS results Start : 00:12
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
DNF 1438 Tidal Wave   N Leishman Optimist 2.0     DNF 170.0    

Pacer Mixed Class YS results Start : 00:09
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
1 2636 Pacheeta Magic 49:02 I Wood Pacer 1.0 58:02 1   127.5 38:27 G Wood
2 APYC2 APYC2 01:23:09 E Hyde Pacer 2.0 01:32:09 2   127.5 01:05:13  
DNC 636 Fred   B Barnes Pacer 5.0     DNC 127.5    
DNC 2444 Amazon   P Naismith Pacer 5.0     DNC 127.5    
DNC APYC3 APYC3   P Jensen Pacer 5.0     DNC 127.5    
DNC APYC6 APYC6   R Davey-Greene Pacer 5.0     DNC 127.5    
DUT 2847 Good Pace   P Taig Pacer       DUT 127.5    

Sabre Mixed Class YS results Start : 00:06
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
1 2083 Black Heart 01:18:47 D Emery Sabre 1.0 01:24:47 1   127.0 01:02:02  
2 1575 Whistler 01:25:53 S Magner Sabre 2.0 01:31:53 2   127.0 01:07:38  
3 1216 Imbi 01:26:03 M Robinson Sabre 3.0 01:32:03 3   127.0 01:07:45  
4 1823 Beech Baby 01:27:04 D Weston Sabre 4.0 01:33:04 4   127.0 01:08:33  
DNC 1215 Armadeus   E Hyde Sabre 8.0     DNC 127.0    
DNC 1217 Beatrice Two   J Beier Sabre 8.0     DNC 127.0    
DNC 1326 Beethoven   W Sampson Sabre 8.0     DNC 127.0    
DNC 1776 Splash   M Ashkanasy Sabre 8.0     DNC 127.0    
DNF 31 Electra   D Larcombe Sabre 6.0     DNF 127.0    
DUT 538 Triple A   J Stow Sabre       DUT 127.0    

Solo Mixed Class YS results Start : 00:03
Place Sail No Boat Name Elapsd Skipper Class Score Fin Tim ETOrd DidNot YS YS Cor d T CREW
DNC 1279 Marauder   I Kirkham Solo 3.0     DNC 123.5    
DNC 2678 Solstice   R Wines Solo 3.0     DNC 123.5    
DNC 2679 Touch N'Go   G Haggett Solo 3.0     DNC 123.5    
DUT 2656 Blue Bear   B Taylor Solo       DUT 123.5